5858059202_f6d07e1808_o

Internetové banky – direct spôsob

Na Slovenské trhy prichádzajú ako novinky internetové banky. Ide o služby bankovníctva, ktoré sú poskytované elektronickou formou. Napriek tomu, však podliehajú prísnemu dozoru centrálnej banky a sú riadne kontrolované.

Takéto banky nemajú vo žiadnu kamennú pobočku a taktiež ani centrálu odkiaľ by riadili svoju činnosť. Predstavuje to však výhodu, ktorá poskytuje svojím klientom najmä bezplatné vedenie účtov, či iné rôzne výhody.

Klient má tak prístup k svojmu účtu výhradne internetovou formou a aj spravovanie svojho účtu realizuje prostredníctvom počítača alebo aj mobilného telefónu. Mnohé z týchto bánk majú pre klienta k dispozícii aj debetnú, či kreditnú kartu úplne zadarmo.

V súčasnosti u nás pôsobia internetové banky mBank a nová banka ZUNO, ktorá si pripravila zatiaľ pre klientov bežné účty a termínovane vklady.

Od týchto bánk sa očakáva, že rozbehnú éru takzvaného direct bankingu.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>